Enerji

Grubumuzun ilk enerji yatırımı 1996 yılında Şık Makas Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Çorlu tesisin hemen önünde yer alan akaryakıt istasyonudur. Bu alanda yatırımlara devam ederek, Çorlu konfeksiyon ve yıkama tesisinde kendi enerjimizi üretmek üzere bir kojenarasyon tesisi yatırımı yapılmıştır. Ve son olarak Ankara’da faaliyete geçen hidroelektrik santrali ile enerji sektöründe büyümeye devam etmekteyiz.

 

ŞIK MAKAS GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ÇORLU TESİSİ KOJENARASYON YATIRIMI

2006 yılında yapılan yatırımın kurulu gücü 1,56 MW’tır. Bu yatırım ile Çorlu tesisinin enerjisinin %80’ini karşılamaktayız. Enerji üretim prosesi sonucunda ortaya çıkan atık ısı sıcak su ve buhar üretiminde kullanıyoruz. Böylece yılda 500.000 + m3 doğalgaz tasarruf ediyoruz ve bu tasarruf sayesinde yılda yaklaşık 1000 ton karbonun atmosfere salınmasına engel olarak çevreye olan etkimizi azaltıyoruz.

 

BENGİSU TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 

1996 yılında kurulan Total bayrağı altında servis veren akaryakıt istasyonumuzdur.

 

HİDAŞ ELEKTRİK ÜRETİM VE HİDROELEKTRİK SANTRALLERİ A.Ş 

Tesisimiz Ankara’da bulunmaktadır. 7,33 MW kurulu güç ile enerji üretmektedir ve yıllık 45 milyon kWH elektrik üretme kapasitesine sahiptir.

 

Şık Makas Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kojenarasyon Yatırımı

Şık Makas Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kojenarasyon Yatırımı

Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi, Çorlu-Çerkezköy Yolu Cad. No:10 59930 Ergene-Tekirdağ, Türkiye

TELEFON +90 282 676 44 22
FAX +90 282 676 44 27
Şık Makas sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close