Perakende

Şık Makas şirketler grubu olarak en önemli kilometre taşlarımızdan birisi, Cross Jeans markası ile perakende sektörüne adım attığımız 1980’li yıllardır.

 

Perakende alanında faaliyet gösteren 4 firmamız ile Cross Jeans markamızı geliştirmeye ve marka değerini yükseltmeye devam ediyoruz. Mağazalarımız ve toptan satış ağımız ile, Avrupa’da 1500’den fazla noktada markamızı nihai tüketici ile buluşturuyoruz.

 

Parekende alanında hizmet veren şirketlerimiz aşağıdaki gibidir:

CROSS JEANSWEAR GmbH: 1995 yılında kurulan ve Almanya’da faaliyet gösteren şirketimizdir
CROSS POLAND Sp.z.o.o :1990 yılında kurulan ve Polonya’da faaliyet gösteren şirketimizdir.
CROSS JEANSWEAR s.r.o: 1997 yılında kurulan ve Çekya’da faaliyet gösteren şirketimizdir.
CROSS JEANS PAZARLAMA: 2008 yılında kurulan dış ticaret şirketimizdir.


Grubumuzun ilk tekstil firması olan Şık Makas Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. firması 1939 yılında Adapazarı’nda kurulmuştur. Kurulduğu yıllarda erkek takım elbise üreten firmamız, devam eden yıllarda İstanbul’da faaliyetlerini yürütmüştür. 1970’li yıllarda konfeksiyon alanındaki teknik tecrübesi ile denim yıkamayı birleştirerek denim konfeksiyon ve yıkama alanında faaliyetlerini yürütmeye başlamıştır.


Merkezimiz İstanbul’da yer almaktadır. Çorlu, Tokat ve Mısır’da 3 entegre denim konfeksiyon ve yıkama fabrikamız; Almanya, Polonya ve Çekya başta olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde Cross Jeans markası ile perakende ağımız; Yıldız Üniversitesi Teknoparkı’nda bir teknoloji şirketimiz ve Ankara’da bir hidroelektrik santralimiz ile ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sunmaktayız.

Cross Jeans Pazarlama ve Ticaret A.Ş.

Cross Jeans Pazarlama ve Ticaret A.Ş.

15 Temmuz Mah, 1507 Sok No: 5 Bağcılar - İstanbul, Türkiye

TELEFON +90 212 550 29 29
FAX +90 212 550 29 33
DETAYLI BİLGİ
Şık Makas sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close